2010. május 6., csütörtök

Pokcsipes es day csendzs

Csutortok van, november 6.a. Sut a Nap, az pompas. De ejszaka mar benne van a sargapakroc (larissza) a osszecipzarazott halozsakba.

Ha az Ur is ugy akarjak, ket hetet meg kibirunk, aztan ha minden jol megy, Liu Sheng Jun atalakitja a jegyunket es repulhetunk haza.
Ez az ugylet nem olyan egyszeru, mert olcsojeggyel jottunk es a idopontvaltas, ami muszaly volt, leven 3 honapos turistavizumra jotttunk 6 honapra..., 200 juro per Kopf.

400 euroert tobb napot hajlando vagyok telefonalni, kosonkodni es kisalodni.

Az arcbol meg regebben egy ropke feloras telefon utan sikerult kiverni egy emailt, hogy megvaltoztat ingyir, mosmeg szivja a fogat, mikor mondom neki a second of march, 8.36 et.

Most megy a zsesiles, hogy hogy lesz, aldasom raja.

Emigy ket tongaival es sok indokinaival (laoszi nincsen) baszatjuk a kiszaradt muitans-poszmete szarakat. Fos. Egyeduli feherkent a harcmezon az a Rejtokonyvekben sem sikeres. Es mindenkit erhet baleset.

Moncsit hetfon megcsipte valami. Ezert is vagyunk konyvtarba (meg mer kevesebb, mint minimalberert szivesen kihagyunk barmikor egy napot...). Talan pok volt, de pompasan dagad a jobb kozepso, plane, ha napi kilenc oraban metelsz vele...

Emmeg szaggatom a szarakat le, fol, mindenhogy. Ellestem a tongaiak technikajat. Ok nagyok (a gecibe!). 120 kilo, rugbys mult. Nana, hogy kevesbe megy nekem..

De az azsiaiak patetikusak. Semmi inlis, es gyengek, hitvanykak. Csodalatos, hogy igy is haladnak olyan gyorsan, mint mi... Naja, letelik az egy honap es jon a szurosszarral kosarfonas a drotra. Ok abban a jok. Like little machines..

Apropo, kep. Aladarban elol, Hermeliankeresztul suto Nappal. Hermelian Bencze a tengerentulrol paprikaval (es bizony palinkakkal!) jott husveti barany.
Karpitoztunk is, jolmegy. Meg bevonjuk a laminalt motorhazfedot is a belso terben. Pompasan kezdunk kinezni a felevunk vegere... A festet is jol halad. Moncsi kihuzza az indakat, kijeloli a levelkeket, meghuzza a szeleket enmeg csapatom a mutans oszi levelkeket. Nem kec sesek, de balnasak...

Oceanra nezve festunk. En a autoban, valami radiomusorral, Moncsi meg ecsettel...
Es a klafutisz nevu altalunk gyumolcsfelhonek nevezett koltemeny motorhome grillre es gyumikekre.
Envagyok a turmixgep, tehat a recept (amire emlekszek..)
2 tojas es barnacukor csapasd esznelkul mig habos
liszt (nemtomilyen es hogy mennyi) csapasd
tej kis palinkaval csapasd
talan so es fuszer

gyumikek tepsibe, leont, nem megeget a teteje falatoz. Pompas.
Meg a borocska es a paprikas papi, valamint a talalt feher teritonk.


Melo meg jovo heten, aztan ha megveszik a nemetjeink a kocsit, repules Aucklandba, ha nem, megyunk fel es kozbe megallunk par helyen, ahol volt erdeklodes.

Ugy saccolom, egy ezer euroval csuszunk le a nullszaldorol, ha a jovo hetet meg melozzuk es kocsit jol eladjuk, valamint a legfrissebb info szerint nem lehetunk csak 1 napot Seoulban. Es egeszseg is van, meg terero is.

Mar alig varjuk a harmadik nyarunkat zsinorban, de a telet is, igy hogy reg nem volt..

2010. április 24., szombat

Az almak vege

Elerkezett az is. Mi voltunk az elmunkasok, a legutolsonak almat rakosgatok.

Elmentunk bevasarolni mediterrenboltba, sok jo kajat vettunk sok penzer.
Aztan pizza, egy uveg Montepulcianoval. Es film. Francia. Talan.. Leaving. Catalan parla en parts.

Masnap penteken mar piros metszoollokkal a kezunkben vagtuk a malnakat. Mokas munka, nem viszel letrara 15-20 kilokat es nem raksz napi nehany tonnat. Nyaralas vizholyagokkal.

Vagjuk a poszmetet, mig jolesik (harom hetig joleshetne..). 23-24 Irany Seoul, ott merjuk a gulast az egyetemen Rajkoval, kicsit megtnezzuk megis Koreat (max faluig) es gyereknapra mar otthon kene lennunk.

Hat igy, megyek, mer a akcios ketszer felkilo passiogyumolcsos joghurttol beallt a kakim es hiaba kellett, ketesfel orat kikemenykedve neteztem...

Ja aruljuk a kocsit, eszreveteleknek orulunk, javitsatok a statisztikankat:
http://www.trademe.co.nz/Browse/Listing.aspx?id=284702228&ed=true

Amugy semmi kulonos velunk, leszamitva az elet aprocseppru szirszarsagait.

2010. április 4., vasárnap

Meg mindig almak

Bar almas foto nincsen van...

Kezdjuk egy fuves Aladaros keppel, ami senem jo, senem erdekes...
Lenyegeben a nyar utolso kepe, most mar osz van. Azt hittem majd ez a kep valamire jo lesz, de nem. Viszont do pocstu kell, mer alig van uj kepunk...

Igy nonek az indacskak, mar ha hetvege van es nem almazunk es jo ido van es nincsen aszaly...
Valahogy igy nez ki, amit szeretnenk, ha igy nezne ki, csak persze nem mindig sikerul... Mamint olvasni, tisztanak lenni es civilizaltnak..

Eddig folyoban, tengerben tisztalkodtunk, most van uszodaberletunk a hidegre valo tekintettel. Mar jo masfel hete a gyorsulas sipolo hangal tortenik, ha minden igaz (kene is irnom neki..) holnap szereljuk az universal jointot a kardantengely es a valto kozt.

Almakat nem kedveltuk meg, heti hat nap, Krisztus szuletese, ujjaszuletese, egyeb satoros unnepek eseten csak 5.

Jok vagyunk emigy, reszemrol annyit szedek, mint a szomszedom es valami keveset.
Ferfias az enfaszomnagyobb, de legalabbis ugyesebb sztaff...

Meg harom het, utana tan mar csak egyket hetet akarunk dolgozni, lehet a beriket (mutansmalnak) kimetelni. Aztan irany Auckland, utazgatas, autoeladas.

Itt van az osz es erzodik is. Mas, koran sotet van (eddig nyolc, mosma szavingweljuk a napfenyt, dzsizesz hetkor fog...).

Meloban ot elott vegzunk, fozes, esetleg vasarlas, nehanapjan uszas, lefekves elott film (ha reggel nem felejtjuk el a toltore rakni a gepet...).

Ja es kedden jarunk moziba a csip tueszdajra. 10 dollarer hagyd ott heverni a jegyet?!


Megint kenytelen vagyok leirni, itt igazabol egy ertekes Kiwivel (ujzelandi allampolgar) talalkoztunk. Odajott hozzank a 35 eves motorjan. New York melletti indian os, akit reszegen besoroztak egy balnavadaszhajora anno. Masik felen cigany es maori genek. Na, ovele lehetett beszelni ertelmesen. Ugylatszik az antropologia jottesz, ha vannak sajat erdekeltsegek...

Emigy a kovetkezo kepen ket magyar, egy francia srac es egy kina szarmazasu kambodjai francia lany, akinek emigy Vistoky osei is vannak. Na az o arca sokban hasonlit anyuera, meg igy. Ok is szimpik. Es igen pompas kavet csinalnak, ami jo, mert German csilei baratunk 33 as bulija utan vagyunk, elegge sok az arrogans torpe a fejemben...
Ok ertelmesek, de nem kiwik. Sott, igazabol mi rajottunk, hogy kiwi igazabol nincs is. Ez csak ujzelandi marketing..
Ja, a non ironing ingemben vagyok, eloszor...

Ize, m imo vagyok, szoval egy kep meg a vegere, ami kello koherenciaval illik az eddigiekhez.
Azota felvagtuk es megszaritottuk, majcsak valaki megirja, micsin aljunk vele...

Emigy elborzadva vagyok kenytelen megjegyezni, hogy a nemetekkel a porosz iskolarendszerunknek koszonhetoen eleg sok betegsegben hasonloak vagyunk. pl. minket is erdekelt, hogy vajon a Moncsi szedotaskajaba az atlagos Royal Gala almabol 90 e fer es az enyembe 120 e. Eshogy kettonkebol felvaltva 23 al lesz tele a bin.

De a franciak stilusa all kozelebb hozzank etkezesben, igenyessegben. Bor tekinteteben klimatikailag es kulturalisan ket nagyhatalom van. A Frankok orszaga es a Hunoke...

Idezet a wikipediarol, esetleg ezt nem art tudni, franciakkal beszelve. Nem szeretik hallani, gyorsan valtani kell temat Bretagne ra. He ezek utan a francia meg szobaall veled legkozelebb, lehet jo arc... [

The name "France" comes from Latin Francia, which literally means "land of the Franks," or "Frankland". There are various theories as to the origin of the name of the Franks. One is that it is derived from the Proto-Germanic word frankon which translates as javelin or lance as the throwing axe of the Franks was known as a francisca.[23]

Another proposed etymology is that in an ancient Germanic language, Frank means free as opposed to slave. This usage still survives in the name of the national currency prior to the adoption of the euro, the franc.

However, it is also possible that the word is derived from the ethnic name of the Franks,[24] because as the conquering class only the Franks had the status of freemen. In German, France is still called Frankreich, which literally means "Realm of the Franks". In order to distinguish from the Frankish Empire of Charlemagne, Modern France is called Frankreich, while the Frankish Realm is called Frankenreich.]

Es a keletnemetek. Akik lustak, sompolygosak.

Mar vagyunk haza. Kedden megkapjuk a csomagban a paprikat, palinkat es ginkgot, valamint nemi verseket audioceden.

Honvagyunkvan es mikkor arrol beszelunk masoknak, hogy hazamegyunk es otthont fogunk teremteni irigyelnek.

Szokni kell meg a gondolatot, de hatha megeled...